Kullanım Sözleşmesi

Kullanım Sözleşmesi Şartları

neonmedya.com sitesinde verilen bütün hizmetler ücrete tabi tutulmakla beraber aşağıda belirtilmiş olan durumlar ile karşılaşıldığı sürece sitenin kullanıcı hesabını süresiz olarak erişime kapatma hakkı bulunur. Bu durumlara bakıldığında, web sitesinin kanuni haklı tuttuğunun bilinmesi gerekir.
1.a Eksik, düzensiz ya da yanlış olarak verilmiş bilgiler ile beraber genel ahlak kurallarını hiçe sayan ifadeler ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ters düşen her hangi bir bilginin kullanıcı tarafından siteye kaydedilmesi,
1.b neonmedya.com sitesinin içeriğinde yer alan her hangi bir materyalin kullanıcı tarafından bir kısmının ya da bütününün kopyalanması,
1.c Site tarafından kullanıcılara verilen ya da kullanıcıların kendi iradeleri ile belirlemiş oldukları kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin ve kullanım haklarının üçüncü kişiler de ya da kuruluşlar tarafından paylaşılması sureti ile doğacak olan her hangi maddi ya da manevi zarardan kullanıcının kendisi sorumlu tutulur. Bununla beraber web sitesi kullanıcısının bir başkasına ait olan IP adresi, e mail adresi ve kullanıcı bilgileri gibi önemli materyalleri kullanamayacağı, başkasına ait olan bilgilerin erişimi de söz konusu değildir. Web sitesi kullanıcısı yukarıda verilen ve hukuka uygun olmayan her hangi bir davranışta bulunduğu takdirde her türlü hukuki cezayı kabul etmiş sayılır ve hakkında yasal işlem başlatılır.
1.d Web sitesinin çalışmasını engelleyecek olan her hangi bir yazılım, sitenin güvenliğini tehdit edecek her hangi bir işlem ve faaliyetlerin yapılmaya çalışılması ya da yapılması ile site bilgilerinin çalınması, sızdırılması, silinmesi ya da değiştirilmesi.

Kullanım Sözleşmesi

Site kullanımına yönelik genel kurallar ve yasal sorumluluklar çerçevesinde aşağıda belirtilmiş olan şartları, kurallar ve yasal sorumluluk içeren Kullanıcı Sözleşmesi kapsamında https://www.neonmedya.com/ sitesinin kullanımına başlanmadan önce okunması tarafımızca tavsiye edilir. Kullanıcı sözleşmesinde belirtilmiş olan şartların size uygun olmaması halinde siteye bakiye yüklemesi yapmayınız. Sitenin kullanımı ve üyelik formunun doldurularak aktif hale getirilmesi halinde kullanıcı sözleşmesi içerisinde yer alan tüm şartları kabul etmiş sayılırsınız. İşbu site ve sitenin uzantısında gerçekleştirilen her türlü mevcut ürün ve hizmet, mevcut olan şartları önceden bildirme olmadan değiştirme hakkını kendisinde bulundurur. Sitede yapılan her türlü değişiklik, yayın tarihi itibari ile yürürlüğe girer. neonmedya.com sitesi, kullanıcılarına hizmet şartları, kullanıcı sözleşmesi ve iptal ya da iade koşullarını okumalarını tavsiye eder. Web sitesi tarafından belirlenmiş olan tüm koşul be şartlar, link verilen diğer siteler için de geçerlidir. Hizmet şartları, kullanıcı sözleşmesi ve iade ve iptal koşulları gibi konular neonmedya.com sitesinin tüm üyelerine açıktır. İşbu web sitesi üzerinden verilen hizmetlerin her biri ücrete tabi tutulduğundan ötürü, bazı özel durumlarda site tarafından kullanıcı hesaplarının kapatılması yetkisi bulunur.

Kullanım

2.a neonmedya.com sitesi içerisinde yer alan genel görünüm ve dizayn, resim, bilgi, marka adı, alan adı, logo, demonstratif, ikon, yazılı elektronik, makine oluşturulabilen teknik veriler, grafik, bilgisayar yazılımları, uygulanmakta olan satış sistemi, iş modeli, iş metodu da dahil olmak üzere her türlü veri sitenin lisansı altındadır. İnternet sitesi içerisinde yer alan her hangi bir materyalin önceden izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kodlanması söz konusu değildir. Bu materyaller başka bir bilgisayara postalanamaz, yüklenemez, kopyalanamaz, iletilemez, sunulamaz. Mobil uygulamanın ya da internet sitesinin bir kısmı da dahil olmak üzere başka bir platformda kullanılamaz. neonmedya.com'un açıkça belirtilmemiş tüm hakları da saklıdır. Belirtilmiş olan koşulların aksine yapılmış olan tüm kullanıcı davranışları, hukuki ve cezai sorumluluğu da beraberinde getirir.
2.b neonmedya.com'a iletilmiş olan tüm eleştirilerin hakkı yine web sitesinde saklıdır. Gerek duyulduğu takdirde web sitesi tarafından reklam amacı ile kullanılabilir. Pazarlama aracu olarak kullanılabilecek olan tüm eleştiriler, kullanıcılar tarafından yayına izin verilmiş sayılır. Bu amaç doğrultusunda sitede ya da her hangi başka bir platformda kullanılan eleştiriler hakkında kullanıcıların telif hakkını arama gibi bir hakları söz konusu değildir. neonmedya.com kullanıcıların eleştirilerini dilediği platformda yayınlama hakkını elinde bulundurur.

Sorumluluk

3.a neonmedya.com adresini ziyaret eden tüm kullanıcıların bilgileri, daha iyi hizmet verebilmek adına takip edilebilir.
3.b Siteyi ziyaret etmiş olan her hangi bir kullanıcı, diğer kullanıcıların uygulamayı kullanmalarına yönelik engelleyici ya da kısıtlayıcı bir faaliyette bulunamaz. Veritabanı ya da sunucu gibi otomatik program yüklemeleri yaparak sistemi zorlayamaz ya da kilitleyemez.
3.c neonmedya.com adresi ile yapılmış olan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin kendi sorumluluğundadır.
3.d Hesap silme işlemi ya da üyeliğin iptal edilmesi kullanıcı tarafından destek ekibine talep oluşturulması sonrası gerçekleştirilir. Üyeliğini iptal eden bir kişi tekrardan geri dönüş olmayacağını kabul etmiş sayılır.
3.e neonmedya.com adresinin kontrolünde olmayan başka bir web sitesi tarafından referans kabul edilme durumu söz konusudur. İçerilen diğer bağlantılardan web sitesi sorumlu değildir.
3.f Mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden yapılan kayıt formunda kullanıcı tarafından belirtilmiş iletişim kanallarında her hangi bir değişiklik yapıldığı takdirde,neonmedya.com sitesi SMS, mektup, e-mail, telefon görüşmesi ya da diğer yollar üzerinden iletişim ve pazarlama gibi amaçlar ile kullanıcıya ulaşma hakkına sahiptir. Site kullanıcısı, işbu sözleşme içerisinde geçerli olan ve yazılı bir bildirim olmadığı müddetçe neonmedya.com adresinin kendisine ulaşabileceğini kabul etmiş sayılır.
3.g Web sitesinin farklı yerlerinde o bölgeye özel olarak hazırlanmış yükümlülükler ve kurallar söz konusudur. Sitesinin söz konusu bu bölgelerini kullanan ziyaretçiler peşinen bu yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.
3.h Web sitemizde bulunan tüm kullanıcılarımızın veri ve kişisel bilgilerinin korunması adına almış olduğumuz önlemler ile bu konudaki genel politikamız hakkında bilgi alabilmek için lütfen "Kullanıcı Sözleşmesi" sayfamızı ziyaret ediniz. Web sitemize üyelik açmış olan kullanıcı servislerimizden yararlanmaya başladığı andan itibaren işbu gizlilik sözleşmesinde yer alab tüm maddeleri kabul etmiş sayılacağı için, sözleşmenin kendisi hakkında hükümleri olduğunu da bilmelidir. Web sitemiz kullanıcılarının işbu sözleşme içerisinde yer alan yükümlülüklere karşı aykırı bir hareketi nedeni ile neonmedya.com adresine maruz kalacağı her türlü maddi zararı ödemeyi tazmin ettiği var sayılır. neonmedya.com kullanıcının sözleşmeye aykırı olan davranışları nedeni ile üçüncü şahıslara ya da kamu kurumlarına maddi tazminat ödemesi yapmak zorunda kalabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı takdirde neonmedya, her türlü tazminat ya da idari ve adli para cezalarını aynı şekilde kullanıcıya ödetme hakkını kendisinde saklı tutar.

Hizmet Devamlılığı

4.a neonmedya.com sitesi taahhüt ettiği hizmetin devamlılığını sağlayabilmek adına, işbu sözleşme içerisinde bulunan maddelerde haber vermeksizin değişiklik yapabilir. Yenilenmiş olan güncel kullanım koşulları, web sitesinde yayınlandıktan sonra yürürlüğe girer.
4.b Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi maddesi kullanıcı tarafından kayıt oluşturulması, sipariş verilmesi ya da her hangi bir hizmet alım durumunda kabul edilmiş sayılır.

Gizlilik Sözleşmesi Yükümlülükleri

• Kullanıcıların neonmedya.com adresi üzerinden yapmış oldukları işlemlerin kayıt altına alınmakta ve 3. bir şahıs ile paylaşılma durumu söz konusu olmamaktadır.
• Ödeme sayfasına gelindiğinde kullanıcıdan istenen kredi kartı bilgileri, bilgiyi gizli tutmak amacı ile neonmedya.com veritabanında tutulmamaktadır.
• Verilen siparişlerin her biri servis sağlayıcısı ile paylaşılmakta, devlet kurumları tarafından talebi halinde paylaşılmaktadır.
• Müşterinin sisteme girmiş olduğu kişisel ve finansal bilgilere yine sadece müşteri erişim sağlayabilir.
• neonmedya.com üzerinden başarılı bir sipariş oluşturmak demek, e-mail adresinize ve telefon numaranıza ulaşım sağlamamıza izin vermeniz demektir.
• neonmedya.com adresinden e-mail ya da SMS duyurusu almak istemiyorsanız, destek@neonmedya.com adresine bu konuyu açıklayıcı bir mail göndermeniz gerekir. Mailinizin tarafımıza iletilmesi halinde telefon ve mail bilgileriniz haber listemizden çıkarılır.

Geri Ödeme Politikası

• neonmedya.com adresi tarafından kullanıcıya her hangi bir geri ödeme yapılmamakta ve kalan bakiyenin yine site içerisinde kullanımı gerekmektedir.
• Twitter, İnstagram, Facebook gibi uygulamaların ne zaman güncelleme yapacaklarını kestirmek imkansızdır. Bu nedenle güncelleme işlemleri haricinde her hangi bir düşüş yaşanması durumu, servis sağlayıcısı tarafından telafi edilmez ise iade yapılmaz.
• neonmedya.com adresine ve web sitesi yöneticilerine karşı kullanıcılar tarafından yapılacak olan her hangi bir hakaret ya da kötüye kullanım tespitinde kullanıcı bakiyesine el konularak takipçi ya da beğeni işlemlerinin geri alınması hakkı sitede bulunur.
• Çalınmış olan kredi kartı ya da yasa dışı diğer yöntemler kullanılarak başkasının adına ödeme yapıldığı tespit edilir ise, hesap süresiz şekilde kapatılır.
• Müşteri tarafından verilmiş olan siparişin sisteme girilmesi halinde iptal ya da iade talebi kabul edilmemektedir. Eğer sipariş tamamlanmaz ise ya da kısmen tamamlanır ise sistem otomatik şekilde geri ödeme yapmaktadır.